Tel: ​+420 732 963 399
info@evasasinkova.cz
 
 

 

 

 

Hudební publikace


 

CZECH Music Agency

 


Umělecká činnost

Eva Šašinková


Umělecká působiště:

2017–dosud – Pražské smyčcové duo (doc. Miloš Černý – housle, E. Šašinková – kontrabas)
2008–dosud – České komorní trio
1995–dosud – Bohemia Bass (Petr Šporcl – violoncello, Eva Šašinková – kontrabas)

1993–2022 – sólová a komorní činnost, spolupráce s řadou osobností a souborů (např. Jitka Hosprová, Miroslav Vilímec, Radovan Lukavský, Alfred Strejček, Marie Retková, Martina Kociánová, Petr Hora Hořejš, Kocianovo kvarteto, sólová vystoupení s Talichovým komorním orchestrem, orchestrem Harmonia Praga a dalšími soubory).
Pravidelně spolupracuje s koncertním mistrem ČF Miroslavem Vilímcem jako komorní hráčka (členka souboru Harmonia Praga) i jako sólistka.
Realizuje několik projektů s básníkem a moderátorem ČRo Františkem Novotným a doc. Milošem Černým (například pořady Úklona klasikům I – III, Jak se hladí duše, Tóny důvěrné…). Řadu let se věnuje problematice hry na Vídeňský violon 18. století (předchůdce sólového kontrabasu, pro nějž byly napsány sólové skladby v období klasicismu).

                    
                                                                                                kontrabasistka  Eva Šašinková    

Umělecké projekty výběr:

W. A. Mozart: Per questa bella mano – Pro tvoji krásnou ručku, koncertní árie pro zpěv a sólový kontrabas. František Novotný – text, Eva Šašinková – úprava (Miloš Černý – zpěv, Eva Šašinková – kontrabas). 2021. Ostrava – TV Noe (přímý přenos)

G. Bottesini: Grand duo concertante – Fragment pro housle a kontrabas. Eva Šašinková – úprava (Miloš Černý – housle, Eva Šašinková – kontrabas).   2021. Ostrava, TV Noe (přímý přenos).

Carl Ditters von Dittersdorf: Koncertantní symfonie D dur pro violu, kontrabas a smyčcový orchestr (Jitka Hosprová – viola, Eva Šašinková – kontrabas, orchestr Harmonia Praga), 2021. Plasy.

Jiří Teml: Hudbička z karantény pro housle a kontrabas, 2020 – premiéra. Praha (Stylové večery koncertního mistra ČF Miroslava Vilímce a orchestru Harmonia Praga)

W. A. Mozart – Per questa bella mano, koncertní árie pro sólový kontrabas, zpěv a orchestr, 2019. Praha (Stylové večery koncertního mistra ČF Miroslava Vilímce  a orchestru Harmonia Praga)

Giovanni Bottesini: Benátský karneval pro housle, kontrabas a orchestr. Úprava a instrumentace Eva Šašinková. 2019. Praha (Stylové večery koncertního mistra ČF Miroslava Vilímce  a orchestru Harmonia Praga).

Giovanni Bottesini: Grand duo concertante pro housle, kontrabas a orchestr. 2018. Praha (Stylové večery koncertního mistra ČF Miroslava Vilímce  a orchestru Harmonia Praga).

Carl Ditters von Dittersdorf: Koncertantní symfonie D dur pro kontrabas, violu a orchestr (Talichův komorní orchestr), 2005. Praha – Betlémská kaple

Autorský projekt Hudebně vzdělávací pořady 2, 2013–2016.
Autorský projekt Hudebně vzdělávací pořady 1, 2004–2010.

Sólové koncerty pro KPH v České republice v rámci projektu Prémiová listiny mladých ČHF, 1995–1998.

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.