www.evasasinkova.cz
 
Tel: ​+420 732 963 399
info@evasasinkova.cz
 

 

 

 

KULTURNÍ POŘADY » Pořady s básníkem FRANTIŠKEM NOVOTNÝM

 

Pořady s básníkem  Dr. FRANTIŠKEM NOVOTNÝM


TÓNY DŮVĚRNÉ  FRANTIŠKA NOVOTNÉHO a  Pražského smyčcového dua

- cyklus pořadů zaměřených na perličky ze života slavných

Účinkují: Dr. František Novotný (básník, spisovatel, moderátor ČRo)-  mluvené slovo
                  Miloš Černý - housle, zpěv
                  Eva Šašinková – kontrabas, zpěv

Víte, jak se žilo za první republiky? Jaká byla oblíbená jídla našich slavných autorů, který z našich skladatelů získal olympijskou medaili? Chcete vědět, co rád jedl Mozart, kolik měl dětí J. S. Bach a proč se nedostala na měsíc česká tlačenka? Unikátní , velice úspěšný pořad je poetickou a úsměvnou úklonou našim i světovým klasikům, kterou nabízejí současný oblíbený básník, textař, rozhlasový moderátor a autor Českého rozhlasu 2 PhDr. František Novotný, spolu s kontrabasistkou Evou Šašinkovou a houslistou doc. Milošem Černým, členem bývalého Kocianova kvarteta, komponistou a hudebním pedagogem na DAMU

- pořad Úklona klasikům 1 ( Skladatelé světové hudby)
- pořad Úklona klasikům 2 ( Slavní čeští skladatelé)
 Unikátní setkání s osudy B. Smetany, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka a L. Janáčka s hudebními ukázkami v podání doc. Miloše Černého a kontrabasistky Evy Šašinkové.

- pořad "Jak se hladí duše  aneb Vánoce s poezií“
Slavení Vánoc  od nejstarších dob až do současnosti s hudebními ukázkami nejen klasického repertoáru s vánoční tématikou, ale též starých vánočních písní chodských i moravských.

- pořad "Jak se žilo za První republiky" -Perličky ze života slavných umělců a společnosti v době vzniku Československa , protkané básněmi, poezií a skladbami známých českých autorů.

 

houslista doc. Miloš Černý, kontrabasistka Eva Šašinková, básník Dr. František Novotný

 

Dr. FRANTIŠEK NOVOTNÝ
je český rozhlasový redaktor, scenárista, publicista, moderátor, básník, písňový textař a odborník na krizovou komunikaci.
Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu žurnalistiky v Praze. Přes 30 let pracoval v Československém rozhlasu, nyní v Českém rozhlasu, kde připravoval hudební pořady 3 x 60 a to stereo, Textempore nebo Šansony, songy a písničky (s herečkou Janou Hlaváčovou). Po Sametové revoluci působil jako vedoucí Redakce vysílání pro zahraniční krajany. ČRo Dvojka vysílala několik let  jeho společný pořad s Luďkem Munzarem Okouzlení slovem. Na Dvojce František Novotný vysílá také pravidelně moderuje nedělní Dobré ráno, Česko!.

Dlouhodobě spolupracoval se skupinou Spirituál kvintet, především jako textař, ale i jako hudební režisér jejích koncertů. Je znám jako originální básník, jenž napíše během 10 minut na tři náhodně zvolená slova krátkou báseň jako oblíbené zpestření pro zábavu posluchačů koncertů skupiny, což bylo zaznamenáno i na gramofonových deskách. Písňové texty tvoří i pro další interprety. V posledních letech se věnuje veršům pro děti, básně píše k obrázkům Karla Franty.
S Pražským smyčcovým duem navázal spolupráci v roce 2017. O velkém ohlasu společných pořadů hovoří nejen řada koncertů, ale též nové pořady, které si publikum v letošním roce vyžádalo.

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.