Tel: ​+420 732 963 399
info@evasasinkova.cz
 
 

 

 

 

Hudební publikace


 

CZECH Music Agency

 

Umělecká činnost » Pořady s básníkem Františkem Novotným

 

Pořady s básníkem Františkem Novotným

Účinkují: PhDr. František Novotný (básník, spisovatel, moderátor ČRo)-  mluvené slovo
               Miloš Černý - housle, zpěv; Eva Šašinková – kontrabas, zpěv

 

TÓNY DŮVĚRNÉ Františka Novotného a  Pražského smyčcového dua
- cyklus pořadů zaměřených na perličky ze života slavných
Víte, jak se žilo za první republiky? Jaká byla oblíbená jídla našich slavných autorů, který z našich skladatelů získal olympijskou medaili? Chcete vědět, co rád jedl Mozart, kolik měl dětí J. S. Bach a proč se nedostala na měsíc česká tlačenka? Unikátní , velice úspěšný pořad je poetickou a úsměvnou úklonou našim i světovým klasikům, kterou nabízejí současný oblíbený básník, textař, rozhlasový moderátor a autor Českého rozhlasu 2 PhDr. František Novotný, spolu s kontrabasistkou Evou Šašinkovou a houslistou doc. Milošem Černým, členem bývalého Kocianova kvarteta, komponistou a hudebním pedagogem na DAMU.

 

ÚKLONA KLASIKůM
- pořad Úklona klasikům 1 ( Skladatelé světové hudby)
- pořad Úklona klasikům 2 ( Slavní čeští skladatelé)
 Unikátní setkání s osudy B. Smetany, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka a L. Janáčka s hudebními ukázkami v podání doc. Miloše Černého a kontrabasistky Evy Šašinkové.

 

VÁNOČNÍ ZASTAVENÍ
- pořad "Jak se hladí duše  aneb Vánoce s poezií“
Slavení Vánoc  od nejstarších dob až do současnosti s hudebními ukázkami nejen klasického repertoáru s vánoční tématikou, ale též starých vánočních písní chodských i moravských.

 


                      Miloš Černý                              Eva Šašinková                    František Novotný

 

PhDr. FRANTIŠEK NOVOTNÝ
je český
rozhlasový redaktor, scenárista, publicista, moderátor, básník, písňový textař a odborník na krizovou komunikaci.
Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu žurnalistiky v Praze. Přes 30 let pracoval v
Československém rozhlasu, nyní v Českém rozhlasu, kde připravoval hudební pořady 3 x 60 a to stereo, Textempore nebo Šansony, songy a písničky (s herečkou Janou Hlaváčovou). Po Sametové revoluci působil jako vedoucí Redakce vysílání pro zahraniční krajany. ČRo Dvojka vysílala několik let  jeho společný pořad s Luďkem Munzarem Okouzlení slovem. Na Dvojce František Novotný vysílá také pravidelně moderuje nedělní Dobré ráno, Česko!.

Dlouhodobě spolupracoval se skupinou Spirituál kvintet, především jako textař, ale i jako hudební režisér jejích koncertů. Je znám jako originální básník, jenž napíše během 10 minut na tři náhodně zvolená slova krátkou báseň jako oblíbené zpestření pro zábavu posluchačů koncertů skupiny, což bylo zaznamenáno i na gramofonových deskách. Písňové texty tvoří i pro další interprety. V posledních letech se věnuje veršům pro děti, básně píše k obrázkům Karla Franty.
S Pražským smyčcovým duem navázal spolupráci v roce 2017. O velkém ohlasu společných pořadů hovoří nejen řada koncertů, ale též nové pořady, které si publikum v letošním roce vyžádalo.

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.