Tel: ​+420 732 963 399
info@evasasinkova.cz
 
 

 

 

 

Hudební publikace


 

CZECH Music Agency

 

Umělecká činnost » České komorní trio

 

České komorní trio

Daniel Havel – flétna, Pavel Hrda – housle, Eva Šašinková – kontrabas
 

Komorní soubor, ve složení flétna, housle a kontrabas, působí od roku 2008. S úspěchem absolvoval řadu koncertů a spolupracuje s významnými osobnostmi např. s Martinou Kociánovou, Marií Retkovou a dalšími. Jako jeden z mála souborů nabízí celovečerní programy v nichž se spojuje hudba s mluveným slovem.


Daniel Havel – flétna
Je absolventem AMU v Praze ve třídě doc. Radomíra Pivody. V průběhu vysokoškolského studia se zúčastnil mistrovských kurzů Petera Lukase Grafa ve švýcarském Schaffhausenu, dále u Felixe Renggliho, Anderse Ljungar-Chapelona a Phillipa Bernolda.  Od roku 2008 intenzivně spolupracuje s ansámblem pro soudobou hudbu "Ostravská banda", jehož členové jsou mladí instrumentalisté z Evropy a USA, specializující se na její interpretaci. Společně s nimi vystoupil např. v Carnegie Hall či Lincolnově centru v New Yorku, Akademii umění v Berlíně, Hudebním centru Vredenburg v Utrechtu a na festivalu Pražské jaro,kde v r. 2008 uvedl jako sólista skladbu Petra Kotíka Solos and Incidental Harmonies.Pro Český rozhlas natočil skladby Jacquese Iberta a českého skladatele Otomara Máchy.Spolupracoval mj. s Moravským komorním orchestrem, s Českými komorními sólisty a Moravskou filharmonií.Od roku 2007 je členem orchestru Národního divadla v Praze. Od roku 2012 též alternoval jako první flétnista České filharmonie .


Pavel Hrda – housle
Po studiích na konzervatoři v Ostravě završil své hudební vzdělání na HAMU v Praze ve třídě doc. J. Pazdery (1995). Po ukončení studia působil v orchestrech- Česká filharmonie, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga. S úspěchem vystupoval na koncertních pódiích v České republice i zahraničí.V současné době se věnuje pedagogické činnosti a vystupuje sólově a v komorních souborech.
Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec – 2.cena a získal 1.cenu na Soutěži konzervatoří

Eva Šašinková – kontrabas
V roce 1997 ukončila absolutoriem studium na HAMU v Praze ve třídě doc.J. Hudce. Věnuje se sólové a komorní činnosti.Specializuje se mj. na hru na klasický violon 18.st.. Mezi její největší úspěchy v sólových soutěžích patří 1.cena Mezinárodní kontrabasové soutěže v Debrecenu (Maďarsko), 4.cena na I.celosvětovém festivalu kontrabasistů v Mittenwaldu (Německo),3.cena na II. celosvětovém festivalu kontrabasistů v Avignonu (Francie).Je absolutní vítězkou Mezinárodní kontrabasové soutěže (ČR) a laureátkou mezinárodní kontrabasové soutěže G.Bottesiniho v Parmě(Itálie). Obdržela Zlatý diplom v soutěži „Motorola-hudba Evropy a je držitelka ceny Josefa Hlávky – „Nadání Hlávkovy nadace“.

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.